Vehid i Selmin zauzeli prvo mjesto na Erasmus takmičenju predstavljajući našu državu - International Burch University
IBU participated in OBREAL Global European Members and Partners Meeting in Ireland
November 26, 2021
Sokratovi kafei: Govor mržnje (ni)je sloboda govora?
November 26, 2021

Vehid Višća i Selmin Sejdović, studenti Odsjeka za menadžment IBU, trenutno se nalaze u Portugalu u okviru Erasmus+ programa mobilnosti. Univerzitet koji je njihov trenutni domaćin, ISAG-European Business School, organizirao je posebno takmičenje za sve studente na razmjeni.

Studenti su imali zadatak da osmisle kako da na najbolji način turistički predstave zemlju iz koje dolaze i pokažu drugim studentima zbog čega bi trebali posjetiti upravo njihovu državu.

Vehid i Selmin prezentirali su tradiciju, hranu, kulturno bogatstvo i prirodne ljepote BiH.

Na kraju takmičenja održano je glasanje te su upravo naši studenti dobili najveći broj glasova i njihova prezentacija je proglašena najboljom.

Vehid i Selmin ističu da zaista uživaju u svom Erasmus+ iskustvu. Jako brzo su se prilagodili novim uslovima u Portugalu, jer su ljudi opušteni, a univerzitet je odličan. Slobodno vrijeme koriste za obilazak grada zajedno s novim prijateljima koji dolaze iz raznih krajeva svijeta.

Njihova poruka svim studentima je da obavezno iskoriste prilike koje im se nude kroz program Erasmus+ mobilnosti.

Mi im se zahvaljujemo na jako dobroj promociji BiH.