Završena vikend škola kodiranja za srednjoškolce - International Burch University

Završena vikend škola kodiranja za srednjoškolce

Završeni su svi moduli i predavanja Meet and Code vikend škole kodiranja za srednjoškolce. U šest edukacija koje su obavljene u četiri grada, učestvovalo je preko 120 srednjoškolaca. Učesnici su imali priliku da prisustvuju Android i Arduino radionicama, gdje su se okušali u programiranju uz pomoć instruktora koji su objašnjavali postupke.

Tim koji je organizovao predavanja bio je sastavljen od studenata Fakulteta za elektrotehniku i prirodne nauke Internacionalnog BURCH univerziteta, predstavnika lokalnih timova Asocijacije srednjoškolaca Bosne i Hercegovine, te nekoliko uposlenika BURCH univerziteta.

Projekat je podržao Techsoup Balkans, koji su ove godine u organizovanje Meet and Code škole uključili i Internacionalni BURCH univerzitet. Obzirom da program ima za cilj isto što i sam Univerzitet; namjera je bila  osposobiti mlade ljude željne znanja za ono što ih zanima i sa čime će se susretati u budućnosti.