"Zemaljski muzej" novi projekat studenata Grafičkog dizajna i multimedije - International Burch University

“Zemaljski muzej” novi projekat studenata Grafičkog dizajna i multimedije

Posjeta je organizovana kao turistička grupna tura, gdje su naši studenti imali priliku vidjeti Odjele za arheologiju, etnologiju i prirodne nauke. Arheologija se sastoji od prahistorije, klasične antike i srednjeg vijeka, etnologija se sastoji od materijalne kulture i nematerijalne baštine, a prirodne nauke čine sekcije botanike, geologije i zoologije. Turistički vodiči pružili su nam ogromnu količinu informacija o mnogim izložbama / artefaktima Muzeja, tako da su naši studenti dobili sve resurse potrebne za sprovođenje detaljnog istraživanja. Također, našim studentima je bilo dozvoljeno da naprave nekoliko fotografija isključivo u svrhu njihovog rada, kao i da pojedinačno posjećuju objekte kako bi detaljno proučavalipredmete koji ih zanimaju.

Zahvaljujemo uposlenicima Muzeja na njihovoj izuzetnoj podršci i predanosti našem programu, te se nadamo da će ovaj projekat skrenuti pažnju na važnostZemaljskogmuzeja BiH kroz vizualni jezik, jezik koji može oblikovati način na koji gledamo svijet oko nas. Kako je protekla posjeta pogledajte na videu.